Meral Akşener’den açıklama

Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmada ifade veren Ömer Zengin, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın, Meral Akşener’in ricasıyla Ülkü Ocakları yönetimine alındığını iddia etti.

Meral Akşener söz konusu iddia üzerine şu açıklamayı yaptı:

– Toplumun önemli bir kısmı tarafından yakinen takip edilen Sinan Ateş cinayeti kapsamında iddianame düzenlenerek konu yargı önüne taşınmıştır. 

– Olay hakkında halen kovuşturma süreci devam etmektedir. Bu olay hakkında gerek yazılı ve görsel basında gerek sosyal medyada spekülasyon içeren ve gerçeği yansıtmayan haberler ve paylaşımlar yapılmaktadır. 

– Ömer Zengin isimli şahıs tarafından x.com isimli sosyal paylaşım sitesinde 15.05.2024 tarihinde, soruşturma kapsamında tanık sıfatı ile verdiği ifadesi paylaşılmıştır. 

– Bu ifade de, “Ahmet Yiğit Yıldırım’ın, Meral Akşener’in ricası ile Ülkü Ocakları’na başkan yapıldığı” ileri sürülmüş ve medya organlarında bu ifade haberleştirilmiştir. 

– Ahmet Yiğit Yıldırım ile kendisine referans olacağım bir yakınlığım yoktur. Ömer Zengin’in ileri sürdüğü hususlar tümüyle gerçek dışı ve yalandır. Bu yönde yapılan haberler ise kamuoyuna yalan, yanlış ve gerçek dışı bilgilerin yayılmasıdır.  

– Devam eden bir yargılama kapsamında, ifade tutanağının paylaşılması ve ismimin bu şekilde ifade tutağında yer alması açıkça hukuka aykırıdır. İlgili şahıs hakkında hukuki süreçler ivedilikle başlatılacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x