EURO 2024 öncesi Milli Takım’da sakatlık şoku! Ozan Kabak kadrodan çıkarıldı

A Milli Futbol Takımımız, EURO 2024 öncesi hazırlık maçında İtalya ile 0-0 berabere kaldı. Mücadelede Ozan Kabak talihsiz bir sakatlık yaşadı. Milli yıldızın son durumu belli oldu.

SEDYE İLE KENARA GELDİ

Maçın 38. dakikasında Retegui ile girdiği ikili mücadele sonrasında taç çizgisine yakın bir noktada yerde kalan Ozan, oyuna devam edemedi. 24 yaşındaki futbolcu, sağlık ekibinin müdahalesinin ardından sedye ile soyunma odasına götürülürken, tribünler alkışlarla Ozan’a destek oldu.

SON DURUMU BELLİ OLDU

TFF’den yapılan açıklamaya göre yapılan kontroller sonucunda, Ozan’ın sağ diz ön çapraz bağlarında yırtık tespit edildi.

KADRODAN ÇIKARILDI

Ozan Kabak’ın sakatlığının ciddiyeti sebebiyle A Millî Takım’ın EURO 2024 geniş kadrosundan çıkarıldığı da duyuruldu.

TFF’den yapılan açıklama şu şekilde:

Dün akşam oynanan İtalya – Türkiye özel maçı esnasında yaşadığı sakatlığın ardından sedyeyle oyundan çıkan, daha sonra da hastaneye götürülen millî futbolcumuz Ozan Kabak’ın muayene ve tetkikleri tamamlandı.

Yapılan kontroller sonucunda, Ozan’ın sağ diz ön çapraz bağlarında yırtık tespit edildi ve 24 yaşındaki defans oyuncumuz, sakatlığının ciddiyeti sebebiyle A Millî Takımımızın EURO 2024 geniş kadrosundan çıkarıldı.

Yaşamış olduğu talihsiz sakatlık nedeniyle Ozan Kabak’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde sahalara yeniden dönmesini diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x