CANLI Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Ali Koç’a çok sert tepki! ‘Hesabını tek tek soracağım’

Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı 1-0 yendiği derbinin yankıları devam ediyor. Galatasaray zaferinin ardından Rams Park’a gelen ve sahaya giren Ali Koç, sarı-kırmızılı yöneticilerle gerginlik yaşamış sonrasında ise Dursun Özbek’ten kendisine tepki gelmişti.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten flaş bir hamle geldi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten sert tepki

17:15 20 Mayıs 2024

‘ŞAMPİYON OLACAĞIZ’

“Bir mesajımda taraftarımıza ve üyelerimize! Hiçbir seçim bu şampiyonluktan daha değerli değildir. Tek konsantrasyonumuz takımımızla bu hafta sonu yaşayacağımız 24. şampiyonluk. Seçim için yaptığımız toplantıların hepsini durdurduk. Oyuncu kardeşlerimizin ve hocamızın yanında olacağız. Kimse merak etmesin! İyilik kazanacak, biz şampiyon olacağız.”

‘ELLERİNDEN GELEN BU’

Yapabilecekleri tek şey bu. Ellerinden gelen bu. Gerek bahsettiğiniz oyuncu (Mert Hakan Yandaş), ismini söylemek istemiyorum. Isınmadan beri tek yapabilecekleri bu, kaos ve gerginlik yaratmak. Olayı futbolun dışına taşımak.

17:08 20 Mayıs 2024

‘HESABINI TEK TEK SORACAĞIM’

“Ali Koç iyi dinle, bu yaptıklarının hesabını senden tek tek soracağım. Ali Koç senin tüm camiaları karşı karşıya getirmek için bir proje olduğunu Türkiye görecek. Son altı ayda yapılanları hatırlayın. Ali Koç bu yaptıklarını bana sökmez, bunu bil. Ben Galatasaray’ın başkanıyım.”

17:05 20 Mayıs 2024

‘ŞIMARIKLIKLARI DEVAM EDİYOR’

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Ali Koç’a sert sözlerle yüklendi: 

Dünkü olaylar, yapılan ahlaksızlıklar tüm spor kamuoyu gözünde cereyan etti. Bu olaylara sebep olan baş ahlaksız ve yancıları, ona çanak tutan kamu görevlileri hakkında gerekli suç duyurularını yaptık. Ali Koç’un şımarıkları artarak devam ediyor, kimse de bu şahıstan hesap sormuyor.

17:03 20 Mayıs 2024

BASIN TOPLANTISI BAŞLADI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in derbide yaşananlarla alakalı düzenlediği basın toplantısı başladı

16:28 20 Mayıs 2024

SÜHEYL BATUM’DAN ALİ KOÇ’A SUÇ DUYURUSU

Galatasaray’ın yanı sıra başkan adayı Süheyl Batum ve Rezan Epözdemir de Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

16:11 20 Mayıs 2024

GALATASARAY’DAN SUÇ DUYURUSU

Galatasaray Kulübü; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, olaylara karışan yöneticiler ve futbolcular hakkında suç duyurusunda bulundu.

15:50 20 Mayıs 2024

‘CESEDİMİ ÇİĞNEMEDEN ADIM ATAMAZDI’

Derbi sonrası yaşanan olaylarla ilgili olarak ise Dursun Özbek şu açıklamaları yaptı:

Beraber stadyumdan ayrıldık. 2 saat sonra yolda haber aldım, geri döndüm. Ali Koç, 70-80 tane adamıyla, ki içlerinde 4’ü silahlı. Bu ayıptır. Eşkıyalıktır. Şehir eşkıyası diye tabir ettiğimiz şey bu. Öteye götürüyorum, bu terörizmdir. Terörist ne yapıyor, benzer şekilde silahlı adamlarını topluyor, geliyor, bir yeri basıyor, kurşunluyor.

Orada olmamam belki de olayları belli bir seviyede, daha üst boyuta geçmesini engellemiştir. Orada olsaydım, benim cesedimi çiğnemeden oradan içeriye adım atamazdı.

15:44 20 Mayıs 2024

DURSUN ÖZBEK’TEN SON DAKİKA KARARI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek oynanan Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylarla ilgili basın toplantısı düzenleme kararı aldı. Dursun Özbek’in basın toplantısı saat 17.00’de başlayacak.

Dursun Özbek ayrıca 25 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi hafta boyunca yapacağı bütün programları iptal etti

Dursun Özbek kararını şu sözlerle aktardı:

Seçimin artık önemi kalmamıştır. Ya ben seçilirim ya Süheyl Batum seçilir, ikimiz de Galatasaraylıyız. Topyekün mücadele, her şeyin önüne geçmiştir. Bütün camialara, bütün Türkiye’ye şunu göstermeliyiz; Ali Koç’un sadece seçim derdinde olduğunu göstermeliyiz. Kim seçilirse seçilsin Galatasaray sevgisiyle hareket edeceğinden hiç şüphem yok.

15:44 20 Mayıs 2024

ALİ KOÇ’TAN DURSUN ÖZBEK’E CEVAP

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in açıklamalarına sert yanıt verdi. Ali Koç, “Bana meydan mı okuyor, düelloya mı çağırıyor. 2 senedir düelloya, tartışmaya çağırıyoruz. Düello da değil. Tartışalım. İnsanlar, iki başkanın gerçek kimliğini, mertliğini, dürüstlüğünü görsün. Dolayısıyla bugün biraz geç oldu. Uykusu kaçmasın. Öyle diyorsa, istediği TV kanalına, GSTV dahil çıkmaya hazırım. Bu ne ucuz kabadayılık. İki senedir bas bas bağırıyoruz. Oradan buradan atıp tutmayın. Kinayeli konuşmayın. Bu kulüp bir maç kazandığında, sadece Fenerbahçe değil, son derece alaycı, kibirli, kinayeli konuşmalar yapar. Biz neysek oyuz. Bir gün öyle bir gün böyle adamlar değiliz. Biz bir çizgide yürüyoruz. İstiyorsa yarın çıkalım. Sayın Başkanın cesaretlenmesine çok sevindim. Bu galibiyet kadar olmasa da çok sevindim. Bugün daha fazla ayakta tutmayalım onu. En kısa zamanda bu çağrısının arkasında dursun Sayın Dursun Özbek. İstediği mecrada, önümüzdeki 5 gece, 5 gece diyorum çünkü lig bitiyor, biz hazırız. Biz heyecanlıyız” dedi.

15:44 20 Mayıs 2024

ÖZBEK’TEN ALİ KOÇ’A: YÜREĞİN YETİYORSA GEL

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un sahaya girmesinin ardından sert tepki gösterdi.

Dursun Özbek, “Ben geldim. Ali Koç yüreğin yetiyorsa gel buradayım. Şu kadar cesaretin varsa gel buradayım, şu kadar delikanlılığın varsa gel. Buradayım.” dedi.

15:43 20 Mayıs 2024

GERGİNLİK YAŞANDI

Bazı Galatasaraylı idareciler sahaya girdi. İki taraf arasında gerginlik çıktı. Polis güçleri olaya müdahale etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan’a “Buradan çıkmazsan dayak yiyeceksin!” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç sahadan ayrılırken “Haydi işimiz bitti, gidebiliriz” şeklinde konuştu.

15:41 20 Mayıs 2024

ALİ KOÇ, RAMS PARK’A GELDİ

Fenerbahçe’nin derbiden 1-0’lık galibiyetle ayrılmasının ardından sarı-lacivertlilerin Başkanı Ali Koç,Rams Park’a geldi.

Başkan Ali Koç, oyuncularla beraber sahaya çıkarak galibiyeti kutladı.

Canlı Anlatım Özeti

 • ‘ŞAMPİYON OLACAĞIZ’
 • ‘HESABINI TEK TEK SORACAĞIM’
 • ‘ŞIMARIKLIKLARI DEVAM EDİYOR’
 • BASIN TOPLANTISI BAŞLADI
 • SÜHEYL BATUM’DAN ALİ KOÇ’A SUÇ DUYURUSU
 • GALATASARAY’DAN SUÇ DUYURUSU
 • ‘CESEDİMİ ÇİĞNEMEDEN ADIM ATAMAZDI’
 • DURSUN ÖZBEK’TEN SON DAKİKA KARARI
 • ALİ KOÇ’TAN DURSUN ÖZBEK’E CEVAP
 • ÖZBEK’TEN ALİ KOÇ’A: YÜREĞİN YETİYORSA GEL
 • GERGİNLİK YAŞANDI
 • ALİ KOÇ, RAMS PARK’A GELDİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x